|
Nume |
Specialitatea |
Instituţia |
|
1 | Arîcu Aculina | Chimie biorganică, chimia compuşilor naturali şi fiziologic activi | Institutul de Chimie |
|
2 | Arnautov Vladimir | Geometrie și topologie, Logica matematică, algebră și teoria numerelor | Institutul de Matematică şi Informatică "Vladimir Andrunachievici" |
|
3 | Şalaru Vasile | Botanica, algologie, biologie algală | Universitatea de Stat din Moldova (ştiinţe ale vieţii) |
|
4 | Şişcanu Gheorghe | Fiziologia plantelor, fotosinteza | Institutul de Genetică, Fiziologie şi Protecţie a Plantelor |
|
5 | Balaur Nicolae | Fiziologia și biochimia, bioenergetica, reconstrucția plantelor C3 | Institutul de Genetică, Fiziologie şi Protecţie a Plantelor |
|
6 | Bologa Mircea | Termotehnică, procese și aparate în industria alimentară | Institutul de Fizică Aplicată |
|
7 | Cepoi Liliana | Biotehnologie | Institutul de Microbiologie şi Biotehnologie |
|
8 | Cioban Mitrofan | Geometrie și topologie | Universitatea de Stat din Tiraspol (ştiinţe ale vieţii) |
|
9 | Ciubotaru Alexandru | Citoembriologie | Grădina Botanica (Institut) |
|
10 | Culiuc Leonid | Fizica și tehnologia materialelor, nano-microelectronica și optoelectronica | Institutul de Fizică Aplicată |
|
11 | Dediu Ion | Biogeocenologie, eco-urbanistică, acologie generală (teoretică) | Institutul de Ecologie şi Geografie |
|
12 | Dicusar Alexandru | Electrochimie, tehnologii electrofizice și ingineria suprafețelor | Institutul de Fizică Aplicată |
|
13 | Duca Gheorghe | Ecologie (chimie ecologică) | Academia de Ştiinţe a Moldovei |
|
14 | Duca Maria | Genetica şi fiziologia plantelor | Universitatea de Stat din Moldova (ştiinţe ale vieţii) |
|
15 | Dumitraș Petru | Procese și aparate în industria alimentară | Institutul de Fizică Aplicată |
|
16 | Furdui Teodor | Fiziologia şi sanocreatologia | Institutul de Fiziologie şi Sanocreatologie |
|
17 | Gaindric Constantin | Informatica, teoria luării deciziilor | Institutul de Matematică şi Informatică "Vladimir Andrunachievici" |
|
18 | Geru Ion | Fizica teoretică, fizica corpului solid | Institutul de Chimie |
|
19 | Gladchi Viorica | Chimia ecologică | Universitatea de Stat din Moldova (ştiinţe ale vieţii) |
|
20 | Gulea Aurelian | Chimia | Universitatea de Stat din Moldova (ştiinţe ale vieţii) |
|
21 | Lacusta Victor | Medicina | Universitatea de Stat de Medicină şi Farmacie "Nicolae Testemiţanu" |
|
22 | Lupaşcu Tudor | Chimie fizică, chimie ecologică, protecția mediului ambiant și filosirea rațională a resurselor naturale | Institutul de Chimie |
|
23 | Mişcoi Gheorghe | Teoria probabilităților, Statistica metematică, Cibernetică economică | Universitatea Liberă Internaţională din Moldova |
|
24 | Moşanu Lora-Şupac | Fiziologia omului şi animalelor | Universitatea de Stat din Tiraspol (ştiinţe ale vieţii) |
|
25 | Moscalenco Sveatoslav | Fizică teoretică | Institutul de Fizică Aplicată |
|
26 | Moscalenco Vsevolod | Fizică teoretică | Institutul de Fizică Aplicată |
|
27 | Perjan Andrei | Ecuaţii diferenţiale | Universitatea de Stat din Moldova (ştiinţe ale vieţii) |
|
28 | Reabuhin Iurie | Logica matematică, algebră și teoria numerelor | Institutul de Matematică şi Informatică "Vladimir Andrunachievici" |
|
29 | Rudic Valeriu | Microbiologia, biotehnologie | Institutul de Microbiologie şi Biotehnologie |
|
30 | Simaşchevici Alexei | Fizica și tehnologia materialelor | Institutul de Fizică Aplicată |
|
31 | Soltan Petru | Geometrie, topologie, optimizarea discreta | Universitatea de Stat din Moldova (ştiinţe ale vieţii) |
|
32 | Toderaş Ion | Zoologia, hidrobiologie şi ihtiologie | Institutul de Zoologie |
|
33 | Ungureanu Laurenţia | Hidrobiologie,ecologie | Institutul de Zoologie |
|
34 | Ursu Andrei | Pedologie, geografia și evoluția solurilor | Institutul de Ecologie şi Geografie |
|
35 | Vlad Pavel | Chimia organică, chimie bioorganică, chimia compușilor naturali și fiziologic activi | Institutul de Chimie |
|