|
Name |
Speciality |
Institution |
|
1 | Arîcu Aculina | Chimie biorganică, chimia compuşilor naturali şi fiziologic activi | Institute of Chemistry |
|
2 | Arnautov Vladimir | Geometrie și topologie, Logica matematică, algebră și teoria numerelor | Institute of Mathematics and Computer Science "Vladimir Andrunachievici" |
|
3 | Balaur Nicolae | Fiziologia și biochimia, bioenergetica, reconstrucția plantelor C3 | Institute of Genetics, Physiology and Protection of Plants |
|
4 | Bologa Mircea | Tehnică | Institutute of Applied Physics |
|
5 | Cepoi Liliana | Biotehnologie | Institute of Microbiology and Biotechnology |
|
6 | Cioban Mitrofan | Geometrie și topologie | State University from Tiraspol |
|
7 | Ciubotaru Alexandru | Citoembriologie | Botanical Garden (Institute) |
|
8 | Culiuc Leonid | Fizica și tehnologia materialelor, nano-microelectronica și optoelectronica | Institutute of Applied Physics |
|
9 | Dediu Ion | Biogeocenologie, eco-urbanistică, acologie generală (teoretică) | Institute of Ecology and Geography |
|
10 | Dicusar Alexandru | Electrochimie, tehnologii electrofizice și ingineria suprafețelor | Institutute of Applied Physics |
|
11 | Duca Gheorghe | Ecologie (chimie ecologică) | Academy of Sciences of Moldova |
|
12 | Duca Maria | Genetica şi fiziologia plantelor | State University of Moldova |
|
13 | Dumitraș Petru | Procese și aparate în industria alimentară | Institutute of Applied Physics |
|
14 | Furdui Teodor | Fiziologia şi sanocreatologia | Institute of Physiology and Sanocreatology |
|
15 | Gaindric Constantin | Informatica, teoria luării deciziilor | Institute of Mathematics and Computer Science "Vladimir Andrunachievici" |
|
16 | Geru Ion | Fizica teoretică, fizica corpului solid | Institute of Chemistry |
|
17 | Gladchi Viorica | Chimia ecologică | State University of Moldova |
|
18 | Gulea Aurelian | Chimia | State University of Moldova |
|
19 | Lacusta Victor | Medicina | State Medical and Pharmaceutical University „Nicolae Testemitanu” |
|
20 | Lupascu Tudor | Chimie fizică, chimie ecologică, protecția mediului ambiant și filosirea rațională a resurselor naturale | Institute of Chemistry |
|
21 | Mishkoi Gheorghe | Teoria probabilităților, Statistica metematică, Cibernetică economică | Free International University of Moldova |
|
22 | Moşanu Lora-Şupac | Fiziologia omului şi animalelor | State University from Tiraspol |
|
23 | Moskalenko Sveatoslav | Fizică teoretică | Institutute of Applied Physics |
|
24 | Moskalenko Vsevolod | Fizică teoretică | Institutute of Applied Physics |
|
25 | Perjan Andrei | Ecuaţii diferenţiale | State University of Moldova |
|
26 | Reabuhin Iurii | Logica matematică, algebră și teoria numerelor | Institute of Mathematics and Computer Science "Vladimir Andrunachievici" |
|
27 | Rudic Valeriu | Microbiologia, biotehnologie | Institute of Microbiology and Biotechnology |
|
28 | Shalaru Vasile | Botanica, algologie, biologie algală | State University of Moldova |
|
29 | Shishcanu Gheorghe | Fiziologia plantelor, fotosinteza | Institute of Genetics, Physiology and Protection of Plants |
|
30 | Simashkevich Alexei | Fizica și tehnologia materialelor | Institutute of Applied Physics |
|
31 | Soltan Petru | Geometrie, topologie, optimizarea discreta | State University of Moldova |
|
32 | Toderash Ion | Zoologia, hidrobiologie şi ihtiologie | Institute of Zoology |
|
33 | Ungureanu Laurenţia | Hidrobiologie,ecologie | Institute of Zoology |
|
34 | Ursu Andrei | Pedologie, geografia și evoluția solurilor | Institute of Ecology and Geography |
|
35 | Vlad Pavel | Chimia organică, chimie bioorganică, chimia compușilor naturali și fiziologic activi | Institute of Chemistry |
|